Singapurskie ZOO

Zajmujące 28 hektarów powierzchni ZOO w Singapurze, to jedno z najciekawszych tego typu miejsc na świecie. Jego największym atutem jest fakt, iż zwierzęta nie są trzymane w klatkach, a wszystkie gatunki przebywają na dużych, zależnych od potrzeb, otwartych wybiegach.

Ten etyczny wymiar nie jest jednak jedynym, co przemawia na korzyść singapurskiego ZOO. Wiele zwierząt ma możliwość poruszania się po całym terenie ogrodu zoologicznego.

Można więc spotkać spokojnie przeskakujące nad głowami turystów makaki, a także warana, który powoli zmierza od jednego wybiegu do drugiego, pomiędzy skonsternowanymi turystami. Oprócz zwiedzania za dnia w ofercie ogrodu znajduje się również wyjątkowa atrakcja dla wszystkich ciekawych nocnego życia zwierząt.

Tradycyjnie znajdziemy na terenie ogrodu zoologicznego również sklep z pamiątkami, a także liczne restauracje.W ogrodzie zoologicznym znajduje się ponad 300 gatunków zwierząt z różnych stron świata.

Do najważniejszych atrakcji zalicza się również tzw. Kidz World, w którym znajduje się fenomenalny plac wodny plac zabaw dla najmłodszych.