Pociągi też fascynują

www.akademiamaratonu.pl

Chyba większość dzieci ma za sobą lub dopiero przed sobą etap fascynacji koleją. Utarło się twierdzić, że pociąga ona przede wszystkim chłopców i rzeczywiście tak jest w większości przypadków, ale również dziewczynkom zabawki związane z pociągami mogą się podobać, co jest dobrą wiadomością dla rodziców – łatwiej bowiem będzie znaleźć coś odpowiedniego na prezent dla swoich pociech. Przy okazji można wykorzystać potencjał tkwiący w zabawkach drewnianych.

Są one ekologiczne, bezpieczne dla maluchów i łatwe w eksploatacji. Swego czasu bardzo dużą karierę w dziecięcych pokojach zrobiły klocki z drewna, teraz można z łatwością znaleźć inne zestawy wykonane z tego wdzięcznego materiału. Dotyczy to nawet kolejek-zabawek.

Propozycję tego typu przedstawia dzieciom firma Brimarex, która zajmuje się wyrobem zabawek różnego rodzaju. W ramach serii Brimarex-Drewno na rynek wysłano zestaw akcesoriów związanych z pociągami. Zawiera on szereg elementów, które doskonale wpisują się w tradycję kolejek dla dzieci.

Całość jest adresowana do maluchów powyżej trzeciego roku życia, bo w tym momencie z reguły zaczyna rosnąć zainteresowanie pojazdami wszelkiego typu. W estetycznym pudełku kryje się 38 różnych rzeczy – poza wagonikami mamy również tory, semafory, oznaczenia, zabudowania i elementy roślinności. Wszystko można złożyć (najlepiej na płaskiej powierzchni) i poczuć się jak maszynista.

Zgodnie z koncepcją producenta przypisaną zabawce, zestaw uczy dzieci rozróżniać kolory oraz kształty. Zyska również koordynacja wzrokowa i ruchowa, czemu sprzyja kreatywne budowanie kolejowej infrastruktury. Sporą zaletą zabawki jest również jej ekologiczny charakter.