Najtańsze nowe samochody – jakie i dla kogo są polecane

http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/jelcz-laskowice.html http://www.danoil.pl/smary-c-7.html

Kupno nowiutkiego samochodu prosto salonu jest kojarzone i równocześnie dedykowane jedynie tym, którzy zarabiają miesięcznie naprawdę pokaźne sumy. Nie ma więc co się dziwić trendom, które wyraźnie wskazują nadal na większą popularność rynku samochodów używanych, zwłaszcza w naszym kraju. Nie mniej jednak poziom życia stale wzrasta i ludzie mogą pozwolić sobie na coraz to większe udogodnienia. W dziedzinie samochodów także jest to zauważalne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nowe samochody używane także dzielą się na kategorie. Przede wszystkim jedną z najważniejszych jest ta, która mówi o zakresie cenowym. Jak sam nagłówek artykułu wskazuje – dziś skupimy się na tych z najniższych półek cenowych. Zastanowimy się komu są dedykowane i czy ktokolwiek decyduje się na ich zakup.

Wnioski mogą być w rzeczywistości zaskakujące i otworzyć jednocześnie oczy na nowe możliwości inwestycyjne! Badania przeprowadzone na przełomie kilku lat wykazały, że przeciętny Polak kupi sobie nowe auto już za siedem swoich pensji. Nikt nie wziął jednak pod uwagę faktu, że jest to obliczone na podstawie tego co zarabiają zarówno kierownicy, dyrektorzy i wszyscy o wysokich stanowiskach. Nie mniej jednak, nowe, najtańsze auta można zamknąć w półce do 40 tysięcy złotych. Sprawa zaczyna się jednak komplikować, gdy weźmiemy pod uwagę poszczególne segmenty samochodowe, oto one:

  • Pierwszym z nich jest oczywiście segment A do którego zaliczane są małe auta. Charakteryzują się tym, że ich popularność zamyka się jedynie w dużych miastach. Nie cieszą się z nich ci, którzy zamieszkują mniejsze aglomeracje, ponieważ nie są one funkcjonalne. Auta te są świetne pod względem utrzymania. Ze względu na małe pojemności silników, nie są drogie w naprawie.

    A i wypadków jest mniej, ponieważ łatwiej takim operować. Nie nadają się jednak dla dużych rodzin i do przewożenia większych bagaży;

  • Najtańszym przykładem auta w segmencie B jest Dacia Sandero. Odnalazła ona szereg wielbicieli, dzięki swojej cenie i dość wypracowanej wygodzie. Oczywiście można zauważyć niedociągnięcia i oszczędzanie w kwestiach funkcjonalności, ale jak na nasz rynek – jest to przykład pojazdu naprawdę taniego, ale i świetnego w użytkowaniu.

Istnieją jeszcze segmenty C,D i Crossovery. Nie mniej jednak są już to nieco droższe propozycje. Jeśli chodzi o najtańsze nowe auta, można zauważyć, że rzeczywiście jest w czym wybierać. Istnieje spora oferta producentów poszczególnych modeli w takiej półce cenowej.

Może dobrze jest więc zdecydować się na takie rozwiązanie, zamiast zastanawiać się, czy wypatrzony, używany samochód pozbawiony jest niewidzianych na pierwszy rzut oka skaz i niedociągnięć?.

www.pixled.pl