Najpopularniejsze samochody świata

http://www.ewpa.pl/Czesci-zamienne.html http://katalizatory-pomorskie.pl/gdansk.html

Na listę najpopularniejszych samochodów na świecie z pewnością kwalifikuje się Ford Model T, Volkswagen Passat i Honda Accord. Pierwszy z nich, Ford Model T, był uniwersalnych samochodem przeznaczonym do codziennego używania. Mógł służyć również jako auto dostawcze, a w mocniejszej wersji jako pojazd ciężarowy.

Produkcja taśmowa umożliwiła standaryzację elementów zamiennych, które można było znaleźć w wielu sklepach żelaznych na terenie USA. Ford nie sprawiał problemów przy naprawie i był stosunkowo prosty do wykonywania różnych czynności naprawczych. Wzrost sprzedaży wpłynął również na obniżenie ceny samochodu.

Natomiast Volkswagen Passat to reprezentant europejskiej klasy średniej. Od 1973 roku oferowany był w pięciu wariantach nadwozia. Wytrzymałe wysokoprężne silniki pomogły mu w odniesieniu sukcesu nawet w Chinach.

Volkswagen szybko poradził sobie z problemami jakościowymi, które pojawiły się przy kolejnych modelach. To wszystko złożyło się na to, że do dzisiaj firma cieszy się popularnością. Z kolei Honda Accord, która dziś uznawana jest za stateczny model klasy średniej, miała trudne początki.

Jednak generacje aut były coraz lepiej dopracowane, co wpłynęło na wypracowanie dobrej marki. Rozkwit Hondy przypadł pod koniec lat 80. Wtedy to Honda Accord znalazła się w czołówce najlepiej sprzedających się aut w Stanach Zjednoczonych.