Możemy wybrać buty stajenne

Możemy wybrać buty jeździeckie, które będą miały obcas i będą nam sięgały prawie do kolan. Dzięki temu zapewnimy sobie wygodną i bezpieczną jazdę na koniu, ale może się okazać, że nie będą one już tak wygodne, gdy z tego konia zejdziemy i będziemy mieli się nim zająć po jeździe, czyszcząc go i karmiąc. Dlatego warto się zastanowić, czy nie chcemy zainwestować w Buty stajenne, które z jednej strony będą wygodne do jazdy, a z drugiej dobrze będą się sprawdzały podczas długiego stania, czy chodzenia i oporządzania konia. Warto się przyjrzeć takim butom, bo może się okazać, że na początek będą one rozwiązaniem idealnym na nasze dylematy.

Idealne na każdą pogodę

Jeżeli zaczynamy przygodę z jeździectwem i chcemy mieć buty, które sprawdzą się zarówno podczas jazdy na koniu, jak i późniejszego pobytu w boksie, to warto spojrzeć, co mają nam do zaoferowania buty stajenne. Są one wygodne, idealne na każdą pogodę, do tego lekkie, a to oznacza, że świetnie sprawdzą się zarówno podczas jazdy, jak i podczas długiego stania, które jest nieuniknione podczas czyszczenia konia. Wykonane są one z odpornego, ale jednocześnie oddychającego materiału, a ponieważ na zewnątrz wykonane są z poliestru, nie będziemy mieli problemów z ich wyczyszczeniem.

Jakie jeszcze mają zalety?

Do zalet butów stajennych z pewnością należy zaliczyć to, że u góry są sznurowane, a co się z tym wiąże, spokojnie będziemy mogli je dopasować do szerokości naszej nogi.

A specjalna podeszwa, wykonana z gumy, będzie absorbowała wstrząsy i sprawi, że takie buty będą świetnie dostosowane do wymogów jeździectwa. Tak pod względem wygody, jak i pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli zainwestujemy w takie buty, to będziemy mieli pewność, że będzie nam w nich wygodnie, a jednocześnie będziemy dbać o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy, bo wyprofilowana podeszwa będzie trzymała but w jednym miejscu i nie pozwoli, aby nasza noga wpadła do strzemiona. Warto zobaczyć jak wyglądają buty stajenne, przymierzyć je i zdecydować, czy nie spełnią one naszych oczekiwań.

Tym bardziej, że spokojnie będziemy mogli w nich nie tylko krzątać się przy koniu w boksie, ale również jeździć na nim, mając pewność, że w odpowiedni sposób dbamy o stabilizację naszych stóp w strzemionach, a więc nic tutaj nie ma prawa się przesuwać i powodować zagrożenia dla naszych kostek.