Małe mieszkanie a pies

https://dokocats.pl/?m=50&k=1&dk=1

Decydując się na przygarnięcie psiaka do domu, warto zastanowić się nad pewną ważną kwestią. Należy pod uwagę wziąć powierzchnię mieszkania. Dlaczego? Niektóre psy lepiej lub gorzej znoszą małe, zamknięte przestrzenie.

Ponadto niektóre są duże i potrzebują miejsca do odpoczynku, zabawy oraz ruchu. Zatem jakie rasy należy rozważać, jeśli dysponujemy mieszkaniem o niewielkim metrażu? Należy decydować się na rasy psów o niewielkich rozmiarach. Zatem doskonałym pomysłem będzie przygarnięcie psa rasy york czy chihuahua, które są niewielkie i świetnie odnajdują się na małej przestrzeni.

Podobnie buldogi angielskie, które w ciągu dnia głównie jedzą i śpią. Wbrew pozorom możemy rozważać także bernardyna. Mimo, że jest to pies o wielkich gabarytach, w ciągu dnia nie lubi się ruszać i większą część dnia spędza w swoim legowisku.

Zatem wystarczy mu jeden dłuższy spacer w ciągu dnia i nie będzie miał problemu z przebywaniem w małym mieszkaniu. Jednakże trzeba pamiętać, że nawet duża przestrzeń, nie zastąpi psu naszej obecności i czasu jaki mu poświęcamy na zabawę i długie spacery.

www.puenta.org.pl