Lalka – najlepszy prezent dla dziewczynki

Dzieciństwo przede wszystkim kojarzone powinno być z zabawą i poznawaniem świata. Od wieków uformowały się bardzo wytarte szlaki, które wskazują na to czym lubią bawić się dzieci. W zasadzie podstawowy podział jest banalny, a dotyczy on płci. O ile o samochodach (ulubionych akcesoriach chłopców) można by pisać godzinami, dziś skupimy się na lalkach i ich opiekunkach, czyli małych dziewczynkach.

Lalka uznawana jest za must-have w bawialni każdej dziewczynki. Bawią się nimi najmłodsze szkraby oraz nieco starsze pociechy. Często lalki są obiektem prezentów, ze względu na tak dużą sympatię dzieci. Ci, którzy zastanawiają się nad kupnem konkretnej lalki mają jednak nie lada wyzwanie.

Na rynku obecnie panuje bardzo duża różnorodność, przez co ciężko jest cokolwiek wybrać! Lalki są różne pod względem wyglądu, funkcjonalności, ale i również ceny. Dziś postaramy się uwzględnić najważniejsze aspekty, które powinna dana lalka spełniać, a które przydadzą się w dokonaniu konkretnych wyborów:

  • Po dzisiejsze czasy, bardzo popularne jest wykonywanie pierwszych lalek dla dziewczynek samodzielnie. Zazwyczaj są one szmaciane i niedoskonałe, ale mają swoją szczególną historię i urok. Takie lalki w wielu rodzinach są przekazywane z pokolenia na pokolenie, co w istocie wpływa na sentyment do zabawki.

    Małe dziewczynki z pewnością docenią historię o swoich babciach i prababciach i chętnie przekażą później zabawkę w ręce swoich dzieci. Taka lalka jest napełniona emocjami, czego nie można zastąpić nawet najpiękniejszą suknią balową;

  • Jeśli chcemy obdarować lalką niemowlaka, musimy zwrócić uwagę na to, by była ona wykonana z przyjaznych materiałów, a żadne elementy nie miały szansy się oderwać. Dobrze jest wręczyć niemowlakowi lalkę, która będzie przypominała naturalne dziecko (odpadają więc nienaturalne, wymalowane i abstrakcyjnie idealne barbie). Dotyczy to oczywiście także starszych dziewczynek, które przez oferowany idealizm mogą nabawić się problemów natury psychicznej;
  • Jedną z nieco bardziej ,,odjechanych’’ propozycji będzie lalka w stylu retro.

    Mowa o porcelanowej konstrukcji, która jest nie tyle co zabawką, ale piękną ozdobą pokoju dziewczynki. Nie każdy jednak je lubi, dobrze więc wcześniej upewnić się o preferencjach danej osoby. Jest to jednak świetna propozycja, ponieważ po latach budzi niemałe sentymenty, a osoba, która wręczała lalkę będzie zapamiętana;

  • Ostatnią, znaną współcześnie alternatywą są lalki – bobasy. Dedykowane są dla nieco starszych dziewczynek (powyżej 3 roku życia), które chcą za wszelką cenę naśladować swoje mamy.

    Pragną więc posiadać lalkę, która będzie spała, płakała, piła mleczko i siusiała. Jest to świetny rodzaj zabawki, ponieważ rozwija w dziecku poczucie konieczności opiekowania się drugą osobą.

.