Kolejki drewniane kochają dzieciaki. Sprawdź top 5 ulubionych [okiem rodziców]

Jeżeli chcemy dziecku podarować jakiś prezent, to z pewnością powinniśmy zdecydować się na coś ponadczasowego, co będzie się podobało przez lata, będzie wytrzymałe i nawet jeszcze w kolejnym pokoleniu może sprawić wiele radości. Takim prezentem niewątpliwie mogą się okazać drewniane kolejki. Proponowane są one w różnych rodzajach, a to oznacza, że rodzice powinni się zastanowić, która z propozycji będzie najlepsza dla ich dziecka. Możliwości jest sporo, dlatego warto tutaj wziąć pod uwagę wiele różnych rzeczy, abyśmy mieli pewność, że nasze dziecko otrzyma kolejkę drewnianą wysokiej jakości, bezpieczną dla niego, a jednocześnie taką, która będzie pozwalała na wiele wariantów zabawy.

Jakie są propozycje?

Jeśli chodzi o kolejki drewniane, to z jednej strony możemy zdecydować się na takie, które będą miały lokomotywę plastikową zasilaną na baterie. Wówczas drewniane będą tory i wszystkie dodatkowe elementy, ale sama lokomotywa będzie wykonana z innego materiału i dodatkowo będzie się po torze poruszała bez udziału dziecka. Ono tylko będzie mogło sterować zwrotnicą i innymi elementami, tak jakby normalnie wokół torów toczyło się życie. Z drugiej strony jednak możemy wybrać taką kolejkę drewnianą, w której lokomotywa będzie z drewna.

Wówczas nie będziemy tracili pieniędzy na baterie, a dziecko będzie się bawiło taką lokomotywą poprzez przejeżdżanie nią po torach.

Jakie jeszcze możliwości?

Jeśli przyjrzymy się ofertom na kolejki drewniane, to szybko się okaże, że mamy takie, które oferują nam tylko tory. Są również takie, które mają całą infrastrukturę z dworcem, mostami, przejazdami kolejowymi. Jeszcze inną propozycją będą kolejki drewniane, które będą miały domy, autka, a więc wszystkie elementy, z których będzie można stworzyć cały plac zabaw. Warto również sprawdzić czy wybraną kolejkę drewnianą da się rozbudowywać, poprzez dokładanie do niej kolejnych elementów.
Warto zobaczyć jakie kolejki drewniane są oferowane naszemu dziecku i zastanowić się, która z nich będzie najlepsza. Możliwości jest sporo, dlatego warto się zastanowić czy chcemy wersję bardziej czy mniej rozbudowaną. Całą drewnianą czy jednak mogą się w niej pojawić elementy plastikowe lub metalowe.