Jedziemy na wieś!

Ściślej mówiąc nie tyle na nią jedziemy, co wyciągamy z szuflady. Możemy sobie na to pozwolić za sprawą bardzo interesującej gry, tym razem sygnowanej doskonale znaną polską marką Trefl.

„Farma”, bo o tej grze mowa, nawiązuje luźno do kultowego wręcz „Farmera”, którą to grę opracowano jeszcze przed II wojną światową. Tutaj mamy coś podobnego, ale oczywiście w nowocześniejszym wydaniu i z myślą o współczesnych dzieciach.

To gra planszowa przeznaczona dla minimum dwóch, a maksymalnie czterech graczy. Nadaje się dla dzieci, które skończyły przynajmniej trzy lata i nie ma wiekowych ograniczeń.

Szacowany czas pojedynczej rozgrywki nie powinien przekroczyć 25 minut – to optymalna wartość, przy której maluchy nie powinny odczuwać znudzenia zabawą. Co jest głównym elementem gry? Chodzi w niej o to, aby zaznajomić dzieci z wiejskimi realiami, a nade wszystko, by uświadomić im, że produkty, które każdego dnia spożywamy nie wzięły się znikąd.

Dziecko odkrywa, że kurom trzeba podsypać nieco ziarna, krowom potrzeba świeżego siana, a na jabłoniach pełno jest rumianych jabłek. Jest oczywiście element rywalizacji, bez którego żadna gra obejść się nie może.

Zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy wykona wszystkie gospodarskie prace. Co istotne, „Farma” jest grą rozwijającą u dziecka myślenie strategiczne oraz umiejętność planowania.

Na uwagę zasługuje atrakcyjna oprawa wizualna, jak też proste zasady, które czynią ją idealną propozycją dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wszystkie elementy w zestawie zostały wykonane z grubej lakierowanej tektury i wysokiej jakości plastiku.

www.super-box.com.pl