Jarosław

Jarosław to historyczne miasto położone we wschodniej części województwa podkarpackiego, u podnóża rzeki San.Miasto oddalone jest od przejścia granicznego w Korczowej tylko o 36 km, tym samym jest to doskonały punkt do rozpoczęcia wycieczki na przykład do pięknego Lwowa. Współczesny Jarosław to ukształtowany ośrodek przemysłowy o znaczeniu regionalnym i ośrodek węzłowy infrastruktury ekonomicznej, który od wielu lat bardzo prężnie się rozwija.

W mieście corocznie odbywają się liczneimprezy kulturalne: Dni Jarosławia, Jarmark Miast Partnerskich, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej pt. „Pieśń Naszych Korzeni”, Międzynarodowy Festiwal Gitarowy „GUITAR TEMPTATION” i Konkurs im. Rogerio Dentello.

Andrzej Wajda, jedne z najsławniejszych polskich reżyserów, zauroczony jarosławską starówką uwiecznił ją w kadrach filmu „Katyń”. Jarosław i jego okolice to piękne widoki, malownicza dolina Sanui rozległe lasy. Prężnie rozwija się turystyka aktywna dzięki stworzonym trasom rowerowym, szlakom turystycznym i wodnym.