Interaktywny miś

Czy są w okolicy jakieś dzieci, które nie znają Kubusia Puchatka? Jeśli wszystkie znają, to czy są takie, które za nim nie przepadają? Takie poszukiwania będą raczej próżne. Od kilku dekad Kubuś jest jedną z najbardziej rozpoznawanych i lubianych bajkowych postaci. Nie tylko zresztą on – wszyscy mieszkańcy Stumilowego lasu z opowieści Milne’a budzą ogromną sympatię maluchów oraz ich rodziców. Można pokusić się o tezę, że pisarz stworzył pewien archetyp współczesnej bajki idealnej.

Wolnej od przemocy i prymitywnych rozwiązań fabularnych, a przybliżającej dzieciom tak istotne wartości jak miłość, przyjaźń i zrozumienie dla cudzych odmienności. Trudno się dziwić, że zabawki oraz gadżety związane z Kubusiem również cieszą się wielkim zainteresowaniem. Przedstawimy teraz jedną z interesujących propozycji. Chodzi o interaktywnego Kubusia Puchatka, którego zaproponowała dzieciom firma IMC Toys.

Miś cieszy oko i przede wszystkim ucho naszych maluchów. Śpiewa piosenki, opowiada historyjki, a do tego wesoło tańczy. Budowa zabawki jest prosta, a obsługa bardzo intuicyjna. Otóż Kubuś siedzi sobie na kępce trawy, która stanowi równocześnie panel sterujący.

Za pomocą kolorowych przycisków dziecko może aktywować poszczególne funkcje misia. Kubuś, co ważne, nie jest plastikową figurką, ale jest wykonany z mięciutkiego pluszu. Dzieciom takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu. Piosenki Kubusia to typowo dziecięce standardy, w tym „Wlazł kotek na płotek” czy „My jesteśmy krasnoludki”.

Historyjki natomiast traktują o mieszkańcach Stumilowego lasu.