Gdy cenna jest każda sekunda

Dobrze znamy powiedzenie „czas to pieniądz”. Bywa, że jest tak dosłownie, ponieważ są miejsca pracy, w których zysk i strata zależą od każdej sekundy i od każdej podjętej decyzji. To cecha przede wszystkim giełdy oraz rynków finansowych, gdzie każdego dnia rozgrywa się walka o to, kto zarobi, a kto przełknie gorycz porażki. W świecie finansów nigdy nie wygrywają wszyscy, a zwycięstwo jednych odbywa się kosztem drugich.

Maklerzy giełdowi są jednymi z głównych aktorów tego wyjątkowego spektaklu. Każdy makler pracuje na rzecz swoich klientów. To on wykonuje odpowiednie ruchy w czasie sesji giełdowej, inwestuje środki i decyduje o tym, czy i kiedy je wycofać. Grunt, aby koniec dnia zamknął się kolorem zielonym, a więc wzrostem.

Czerwień oznacza spadki, a te wiążą się ze stratami. Jest w tym element hazardu, ale fundament stanowi wiedza o ekonomii i rynkowych procesach. Makler musi planować i organizować czas swojej pracy na bieżąco od otwarcia do zamknięcia sesji. Nigdy nie może być pewien tego, czy będzie miał dla klientów dobre wieści.