Czy inwestować w chodziki?

Jeżeli chodzi o Chodziki to opinie są bardzo podzielone. Jedni mówią im zdecydowane nie, inni jak najbardziej je polecają. Prawda jednak jest taka, że możemy wybierać spośród różnych rodzajów chodzików, a dodatkowo jeśli tylko dziecko nie będzie w nim przesiadywało przez cały dzień, to nic złego nie ma prawa się stać.

A taki chodzik czasami może być chwilą wytchnienia dla rodzica, jeśli nie może akurat wziąć dziecka na ręce, a chce żeby było ono blisko niego i chwilę się czymś samo zajęło.

Wielofunkcyjne

Możemy wybrać chodzik, w którym posadzimy dziecko, a ono odpychając się nóżkami będzie się przemieszczało. Wśród różnych propozycji znajdziemy takie, które będą miały z przodu panel z różnymi przyciskami, takie gdzie poza panelem będą jeszcze doczepione zabawki dookoła, jak i takie, gdzie ten panel będziemy mogli wyjąć, a wówczas przed dzieckiem pojawi się coś w formie stolika.

Co więcej, jeśli chcemy, aby dziecko dłużej korzystało z takiego chodzika, to możemy wybrać taki, który na początek będzie spełniał funkcję bujaczka i będzie miał pod nóżkami rozciągnięty materiał, od którego dziecko będzie mogło się trochę odbijać. Później materiał zdejmiemy, zdejmiemy też płozy i założymy kółka, a nasze dziecko będzie mogło się takim chodzikiem przemieszczać.

Nie jesteśmy przekonani?

Jeżeli nie jesteśmy tak całkiem przekonani, że chodzik w którym sadza się dziecko, jest faktycznie dla niego całkowicie bezpieczny, to możemy skorzystać z chodzika, który jednocześnie jest pchaczem.

Tam dziecko nie siedzi, a po prostu przytrzymując się takiego chodzika przemieszcza się razem z nim, nie tracąc równowagi. Takie pojazdy są bardzo stabilne, a dodatkowo z przodu niejednokrotnie mają specjalny panel z przyciskami, sorterami i innymi atrakcjami, które mają sprawić, że nasze dziecko faktycznie będzie zainteresowane taką zabawką. Przy tego typu chodzikach można ćwiczyć stawianie pierwszych kroków przy bezpiecznym oparciu, a wraz z coraz lepszym utrzymywaniem równowagi, dziecko coraz mniej będzie się go trzymało.

Warto zobaczyć jakie chodziki są nam proponowane, czym się one między sobą różnią i zastanowić się, który z nich będzie odpowiedni dla naszego dziecka. Jednak pamiętajmy, że wszystko jest bezpieczne i dozwolone, jeśli dziecko korzysta z takich rzeczy z umiarem, bo nic nie zastąpi mu swobodnego ruchu.

www.klinikadomow.pl