Coś dla małej elegantki

www.kulturysta.bialystok.pl

Nie przejmujmy się tezami zwolenników gender, bo chłopcy i dziewczynki różnią się między sobą – w niektórych punktach bardzo wyraźnie. Dotyczy to również zabawek, z których przynajmniej niektóre są jednoznacznie dedykowane konkretnej płci. Z całą pewnością jest tak w przypadku zestawów do samodzielnego wyrobu biżuterii, które zresztą robią wśród młodych kobietek sporą furorę. Skoro wolą układać sobie naszyjniki i bransoletki zamiast bawić się samochodami i plastikowymi żołnierzykami, to chyba o czymś to świadczy. Rodzice mogą wybierać spośród wielu pakietów, które pozwolą na przygotowanie wspaniałych ozdób. Można później założyć je i zabrać do przedszkola czy szkoły.

W segmencie wszelkiej maści koralików mocną pozycję zajęła firma Lena. Oferuje ona bogaty w akcesoria zestaw, za pomocą którego sprawne rączki wyszykują się jak na bal. Naszyjniki z zawieszkami, koralikami, kolorowe bransoletki – opcji jest całe mnóstwo. Trzeba tylko wykorzystać potencjał wyobraźni, który tkwi w każdej dziewczynce. Zestaw od Leny jest nie tylko bogaty, ale również ekologiczny. Wszystkie elementy oprócz rzemyczków i sznurków wykonano z drewna i pomalowano odpornymi na ścieranie farbami.

Po rozpakowaniu zestaw można łatwo przechowywać dzięki specjalnemu pudełku. Pudełko cieszy oko kolorami, również jest wykonane z drewna. Podzielono je na dziewięć przegródek – w każdej można trzymać inne elementy, a także gotowe już ozdoby. Nic z niego nie wyleci, ponieważ wszystko da się zakryć wysuwaną plastikową szybką. Wyrób jest przeznaczony dla dzieci od 4. roku życia.