Botanischer Garten München-Nymphenburg

Nie tylko góry, krajobrazy, festiwal piwny i doskonała drużyna piłkarska są powodami, dla których warto odwiedzić Bawarię i jej stolicę – Monachium. Ta malowniczo położona metropolia może się również pochwalić jednym z najpiękniejszych i największych ogrodów botanicznych w Niemczech.

Botanischer Garten München-Nymphenburg może pochwalić się powierzchnią 21 tys. hektarów, a swoje bramy dla zwiedzających zamyka jedynie w dwa dni w roku (24 i 30 grudnia).

Rzeczony ogród botaniczny jest drugą pod względu wieku tego typu placówek w Monachium i utworzony został w 1914 roku (jego starszy brat swe podwoje dla miłośników przyrody otworzył w 1809 roku). W 1966 roku Botanischer Garten München-Nymphenburg stał się częścią Uniwersytetu Ludwika Maximiliana w Monachium, co pozwoliło rozszerzyć zakres działalności placówki na kształcenie uczniów i studentów.

Odwiedzający mogą cieszyć swe oczy widokiem ponad 14000 różnych gatunków roślin, które podziwiać można zarówno w ekspozycji plenerowej, jak i zamkniętej – ogród posiada 11 sklarnii, których całkowita powierzchnia wynosi 4 i pół tysiąca metrów kwadratowych.